Ознака: Џорџ Сорос

Вести Свет

Пронајдена експлозивна направа во близина на домот на Џорџ Сорос во САД

Во близина на домот на милијардерот и филантроп Џорџ Сорос во округот Весчестер во државата Њујорк вчера била пронајдена експлозивна направа, објави “Њујорк тајмс“. Направата била поставена во поштенска кутија и […]

Вести

„Дејли Колер“: Џорџ Сорос се уште тивко купува обвинителски места

Лево ориентираниот билионер Џорџ Сорос ја сврте својата поддршка кон Филаделфискиот јавен обвинител кој се кандидираше за избор во извршниот совет со понуда од 1,45 милион долари,практично купувајќи го неговото […]

Вести

„Американски Спектатор“: Делегација на конгресот отпатува во напнатиот регион каде што пропаднатите политики на Сорос-Обама се уште се спроведуваат

Првиот човек на американската Правосудна куќа, републиканецот Боб Гудлат ја предводи 15 члената делегација на итна мисија во Грција, Босна и Херцеговина, Албанија, Македонија, Косово и Италија откако се појавија […]

Вести

Џорџ Сорос се соочува со тужба од 10 милијарди долари за политичко влијание

Самопрогласениот хуманитарец и милијардер Џорџ Сорос, се соочува со тужба тешка 10 милијарди долари за мешање во внатрешните политики на афрички земји. Фоксњуз пишува дека оваа тужба го рефлектира неговиот […]

Вести

„Фридом Хаус“ продолжува да ги одработува парите на СОРОС

Еден од начините на кој дејствува СОРОС е креирање на лажна слика и перцепција преку неговите меѓународни организации кои тој ги финансира, а кои вршат рангирање за повеќе сфери и […]

Вести

МАКЕДОНИЈА НА РУСКАТА НАЦИОНАЛНА ТЕЛЕВИЗИЈА: Репортерот на „Росија 1“ влезе во дувлата на Сорос во Македонија!

Руската национална телевизија и репортерот Антон Љадов, истиот оној кој влезе во џамиите и терористичките дувла во Косово, Македонија, Србија, Црна Гора и Албанија, минатата недела ги сними дувлата на […]

Вести

„Daily Caller“: САД преку Бејли ја финансираа армијата на Сорос во Македонија, новата администрација на Трамп ќе сврти нов лист

Реномираниот портал „Daily Caller“ близок до Републиканската Партија објави детална анализа за активностите на Џорџ Сорос во Македонија и вмешаноста на американскиот амбасадор во Македонија, Џес Бејли. Во текстот пишува и […]

Вести

Сорос објави колумна против Трамп со обвинувања и навреди

Џорџ Сорос објави колумна полна со обвинувања и навреди кон политиките на новиот американски претседател Доналд Трамп. Колумната е објавена во весникот New Yourk Times, кој е близок до Џорџ […]