Занимливости

Занимливости

На гостите кои нарачале вино им послужил од најскапото – по грешка!

Келнер од Манчестер по грешка на еден гостин му сервирал шише со вино кое чини 4.500 фунти (5.144 евра) , објавија од ресторанот „Хауксмур Манчестер“ на „Твитер“, без да прецизираат […]

Хороскоп

Немаат мера: Овие хороскопски знаци најмногу трошат

Луѓето родени во некои знаци на зодијакот, познати се како најголеми потрошувачи. Тие тешко се воздржуваат кога станува збор за посегнување по паричникот, а штедењето за нив е непозната материја. […]

Занимливости

Штиклите се и практични, не само модерни: Жени ги носат на нозете, а мажов на грбот

Жените ги обожуваат кога ги носат на нозете, затоа што ги прават поженствени, поелегантни, а безобразните мажи велат дека движејќи се на високи потпетици, атрибутите на жената, попривлечно „ротираат“. Но, […]

Занимливости

Додека седи изгледа како обична жена, ама кога ќе стане – тогаш е вистинско ЖЕНИШТЕ!

Линдзи има 27 години и е висока 206 сантиметри. Признава дека луѓето често ја прашуваат што јаде и се обидуваат да откријат како пораснала толку. Понекогаш, вели, тешко и е […]

Занимливости

Нетрпеливото куче има методи со кои го повикува сопственикот

Откако човекот кој го снимил видеото излегол од продавницата во Алјаска слушнал дека некој непрекинато „труби“ од автомобил. Тој се изнервирал и решил да се соочи со возачот. Но, таму […]

Занимливости

Му ја ампутирале ногата кога имал само 8 месеци: Денес танцува, а неговата среќа е нешто бесценето

Неодамна на социјалните мрежи почна вирално да кружи видео со 5-годишно момче од Авганистан кое танцува од среќа, откако добило вештачка нога. Ахмад Рахман имал само 8 месеци кога со […]

Занимливости

„Да се биде пилот е семејна работа“: Мајка и ќерка се вирална сензација

“Твитер“ полуде по фотографијата на која еден патник фотографирал мајка и ќерка, пилотите на „Delta Airlines“ на летот од Лос Анџелес до Атланта. Д-р Џон Р. Ветрет, декан на едно […]

Занимливости

Собата нека ви мириса како градина: Совршен трик со кој ќе го освежите воздухот со помош на клима уред

Топлите денови не можат да се замислат без клима уред. Тој го разладува приватниот и работниот простор и ви овозможува дневните активности да ви поминат полесно, а сонот навечер ви […]

Дестинации

Погледнете како изгледа највеселата улица во Париз

После Ленс, Питсбург, Бордо, Агеда, и Париз доби своја магична улица насловена како „Небо од чадори“. Се работи за уметничка инсталација на португалската уметница Патриција Куња, која од 2011 година […]

Занимливости

Мајка по 22 години дознала дека ќерката која ја израснала не е нејзина

Дорис Грунвалд и нејзината мајка Евелин добија отштета од 30.000 евра од болницата во Грац, откако беше откриено дека на Евелин при породувањето случајно и го замениле детето, објави „Сан“. […]