Обожавателите шокирани поради тврдењата за цртаниот филм „Сунѓерот Боб“.

„Сунѓерот Боб“ со години е еден од најпопуларните цртани филмови во светот, а едно тврдење ги шокираше љубителите на оваа продукција. TikToker со корисничко име @asheleyspam тврди дека секој од ликовите претставува некаква форма на нарушување.

„Ми требаа 10 години да сфатам дека Сунѓерот Боб претставуваат нарушувања“, напиша корисникот на TikTok.
Според нејзините тврдења, Сунѓерот Боб претставува хиперкинетичко нарушување, депресија на Лигњослав, Патрик Стар Даунов синдром и нарцисоидно пореметување на личноста на Кеба Краб.

„Њујорк пост“ се обрати до Никелодеон, компанијата што го создаде „Сунѓерот Боб квадратни панталони“, за тврдењата, но допрва треба да слушне.

Шакота за моменталната атмосфера околу клубот: Секогаш ќе има критики, треба да издржиме уште 60 натпревари
„SpongeBob SquarePants“ е анимирана цртана серија која ги прикажува авантурите на жолтиот Сунѓерот Боб и неговите пријатели додека уживаат во животот во бикини дното, каде што живеат под вода.

Некои долгогодишни обожаватели беа шокирани кога го видоа TikTok.
„Сега има смисла“, напиша еден фан во делот за коментари.
„Никогаш повеќе нема да можам да го гледам Сунѓерот Боб на ист начин“, напишала друга личност.
Сепак, некои не веруваат во овие тврдења.
„Дали некогаш сте помислиле дека Сунѓерот Боб е всушност… сунѓер?“, напишал еден корисник.
„Мислам дека има шанси да го премислите ова“, напишал друг корисник.
Дали верувате во овие тврдења?

Пронајдете не на следниве мрежи: