Филм

Филм

Обожавателите шокирани поради тврдењата за цртаниот филм „Сунѓерот Боб“.

„Сунѓерот Боб“ со години е еден од најпопуларните цртани филмови во светот, а едно тврдење ги шокираше љубителите на оваа продукција. TikToker со корисничко име @asheleyspam тврди дека секој од […]

Филм

Фановите на Home Alone дури сега сфатија зошто Кевин останува заборавен

Обожавателите на култниот божикен филм „Home Alone“ дури неодамна ја забележаа клучната причина поради која родителите го забораваат малиот Кевин пред да заминат на патување, а многумина беа шокирани што […]

Сцена Филм

Камерон Дијаз несвесно и не знаејќи послужила како „нарко-муле“ во Париз

Камерон Дијаз несвесно и не знаејќи послужила како „нарко-муле“ во Париз Камерон Дијаз е уверeна оти несвесно и не знаејќи послужила како „нарко-муле“, т.е. криумчарка, додека се обидувала да почне […]

Филм

Нетфликс и филмот „Убедување“ под жестоки филмски критики

Нетфликс и филмот „Убедување“ под жестоки филмски критики Претстојниот филм на Нетфликс – „Убедување“ (Persuasion) е опишан од критичарите како најлошата адаптација на приказна на Џејн Остин на сите времиња. Филмот во […]

Филм

Телевизиите се пред исчезнување

Телевизиските куќи ќе мора радикално да се прилагодат на брзорастечкиот свет на онлајн забавата доколку имаат намера да опстанат, предупредуваат експертите.Телевизиите веќе се обидуваат да стигнат до интернет гигантите од […]

Филм

Грешка во филмот „Тома“ која ретко кој ја забележа: Пејачката ја откри вистината

Филмот „Тома“ за животот и успесите на пејачот Тома Здравковиќ, во режија на Драган Бјелогрлиќ, досега го погледнале речиси 5 милиони гледачи, како во кината каде се бараше билет повеќе, […]

Филм

Филмови на сите времиња: 10-те најубави што мора да ги гледате овој декември!

Празниците се наменети за семејно уживање, празници, обичаи и секако божиќни филмови Празничната еуфорија расте, а декември е идеален месец за уживање и гледање прекрасни филмови. Направете пуканки, топло чоколадо, […]