Филм

Филм

Се снима продолжение на “Жикина династија”- можете да претпоставите кој е во главна улога

Серијалот “Жикина династија” некогаш ги полнеше кино салите, а сега комисијата ФЦС процени дека продолжувањето на култната франшиза “Луди години” има потенцијал и одобри кофинансирање на овој проект со 22.5 […]

Филм

Новата сезона на „Вовед во анатомија“ фокусирана на коронавирусот

Новата сезона на „Вовед во анатомија“, 17-тата по ред, ќе се фокусира на пандемијата на коронавирусот. Извршниот продуцент на серијата, Криста Верноф, смета дека нема друга опција освен фокусирањето на […]

Филм

Американците во текот на карантинот најмногу гледале „Пријатели“

Американската CableTV.com спроведе истражување во сите 50 американски сојузни држави, за тоа кои серии Американците најмногу ги гледале додека биле во карантин поради новиот коронавирус. Резултатите покажале дека „Пријатели“ е […]

Филм

Меколи Калкин по долго време доби голема филмска улога – еве каде ќе го гледаме…

Меколи Калкин, најпознат по улогата на Кевин од популарниот филм „Сам дома“, ќе добие прва посериозна улога после долго времеуло. Во 10-та сезона на „Американска хорор приказна“, Калкин ќе ѝ […]

Издвојуваме Филм

Според Гардијан оскар за најдобар документарец ќе биде доделен на „Медена земја“

Во текст кој е објавен вчера на страната на Гардијан од страна на нивниот новинат Питер Бредшо се предвидува оскар за нашиот документарец „Медена земја“. Тој направил детална анализа за […]

Филм

Овие филмови мора да ги погледнете за време на новогодишните и божиќни празници

Декември е совршено време да ги гледаме сите филмови што ги пропуштивме во текот на годината или да се релаксираме со тематски наслови за празници. Затоа листата која следи има […]

Филм

Празнични филмови што ќе ви ја стоплат душата во овој студен декември

Броиме „ситно“ до почетокот на 2020 година, некои од нас чекаат со душа да помине тековната година, додека за други можеби беше најдобрата досега. Како и да е, овој студен […]

Филм

Бред Пит и Леонардо Ди Каприо: Комбинацијата на заводниците руши рекорди, овој филм мора да го гледате

Новиот филм на Квентин Тарантино „Си беше еднаш во Холивуд“ во првите четири дена по прикажувањето во кино салите го изгледале околу 70.000 гледачи во регинот. Веќе по првите два […]

Филм

Отворен филмскиот фестивал во Венеција

Француските актерки Катрин Денев и Жилијет Бинош го отворила 76 Венецијански филмски фестивал. Двете актерки се прошетаа на црвениот тепух со јапонскиот режисер за да го претстават филмот „Вистина“, семејна […]

Филм

Вторпат на врвот: 56 милиони само за една година

На врвот на листата на Форбс за најплатени актерки, втора година по ред е актерката Скарлет Јохансон. 34- годишната актерка, најпозната по улогата во филмот со најголема заработувачка во историјата […]