Филм

Филм

Телевизиите се пред исчезнување

Телевизиските куќи ќе мора радикално да се прилагодат на брзорастечкиот свет на онлајн забавата доколку имаат намера да опстанат, предупредуваат експертите.Телевизиите веќе се обидуваат да стигнат до интернет гигантите од […]

Филм

Грешка во филмот „Тома“ која ретко кој ја забележа: Пејачката ја откри вистината

Филмот „Тома“ за животот и успесите на пејачот Тома Здравковиќ, во режија на Драган Бјелогрлиќ, досега го погледнале речиси 5 милиони гледачи, како во кината каде се бараше билет повеќе, […]

Филм

Филмови на сите времиња: 10-те најубави што мора да ги гледате овој декември!

Празниците се наменети за семејно уживање, празници, обичаи и секако божиќни филмови Празничната еуфорија расте, а декември е идеален месец за уживање и гледање прекрасни филмови. Направете пуканки, топло чоколадо, […]

Филм

Помалку познати занимливости за божиќните филмови: 20 факти кои треба да ги знаете!

Доаѓа сезоната на божиќни филмски маратони, кои со пристапот до „Нетфликс“ и другите стрим-платформи, честопати траат и подолго од порано. Но, дури и најтврдокорните вљубеници на божиќните филмови сè уште […]

Филм

СМЕ ЖИВЕЕЛЕ ВО ЗАБЛУДА! Решена најголемата МИСТЕРИЈА на цртаниот филм „Том и Џери“ – кога ќе ја прочитате, НЕМА да ви се верува!

Толку години погрешно мислење… Приказната за мачорот Том и глувчето Џери кои живеат во иста куќа и постојано се надмудруваат, редовно завршувала така што Том останал бесен, а Џери успеал […]

Филм

По трагедијата: Алек Болдвин постојано ја повторува ОВАА реченица

По страшната трагедија што се случи на снимањето на филмот „Рѓа“, Алек Болдвин постојано повторувал дека не му е јасно зошто добил наполнет пиштол во рацете, пренесуваат медиумите во светот. […]

Филм

Среќен роденден Пајо Патор

Во 1934 на денешен ден е „роден“ Пајо Паторот, еден од најпопуларните ликови во стриповите и анимираните филмови на американскиот цртач, филмски аниматор и продуцент Волт Дизни. Пајо е бела […]