Филм

Филм

Среќен роденден Пајо Патор

Во 1934 на денешен ден е „роден“ Пајо Паторот, еден од најпопуларните ликови во стриповите и анимираните филмови на американскиот цртач, филмски аниматор и продуцент Волт Дизни. Пајо е бела […]

Филм

Застрашувачкиот филм за пандемијата десет години подоцна ќе добие продолжение

Десет години по премиерата на „Contagion“, филмот ќе добие продолжение. Режисерот Стивен Содерберг изјави дека подготвува „филозофско“ продолжение на филмот, а партнер во новиот филмски потфат повторно е Скот Барнс, […]

Сцена Филм

Фановите на Марвел пресреќни: Конечно пристигнува новата “Фантастична четворка”

Марвел ги воодушеви обожавателите со веста за новиот филм, сместен во филмскиот Универзум на Марвел. Имено, филмското студио ја подготвува третата верзија на филмот “Фантастична четворка”. Фановите ја чекаа оваа […]

Филм

Оскаровецот Хоакин Феникс ќе го глуми Наполеон

Оскаровецот Хоакин Феникс ќе го глуми Наполеон Ќе режира Ридли Скот. Ова гарантира извонреден филм. Познатиот холивудски режисер Ридли Скот, кој моментално работи на филмот „Последниот дуел“ со Мат Дејмон, […]