Јоци: Ако може Ленин кој го блокира цело Скопје да објасни како четири години не продале ни еден билет?

Данела Арсовска во интервју на Телма тукушто кажа дека приватните бус превозници не требувале билети од ЈСП од 2018 година.

Фејсбук статус на Јоци кој го пренесуваме во целост:

Договорот со нив го склучил Коце, а анексот Шилегов.
Требувале 2016,2017, но престанале во 2018.

Ако може Ленин кој го блокира и го тормози цело Скопје да објасни како четири години неговите бизнис другари не продале ниеден билет во возилата?

Пошто, така излегува.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.