Ќе останете без зборови кога ќе видите како е снимена сцената со кадата во „Мери Попинс“

На крајот на 2018-та година излезе нов филм за најпознатата филмска дадилка, Мери Попинс, а една сцена од тој филм последниве денови стана хит на интернет, бидејќи се откри како е снимена.
Многумина мислат дека сцената каде Мери се фрла во кадата е монтирана, но снимките кои настанале за време на снимањето откриле дека Емили Мланд (Мери Попунс) навистина сама ја снимила таа сцена и тоа така што кадата била поврзана со тобоган кој е монтиран посебно за потребите на оваа сцена.

Видеото заврши на Твитер и собра речиси 200.000 лајкови и има повеќе од 50.000 споделувања.
„Треба многу храброст за вакво нешто“, се слуша како изговара некој на снимката, а интернет екипата ова го нарече „магија во вистински живот“.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.