Search Results for "иран"

Вести

САД: Седум ирански компании за производство на дронови додадени на листата за санкции

САД додадоа седум ирански ентитети во својот список санкции кои се поврзани со производството на дронови што Русија ги користи во своите удари во Украина, соопшти американското Министерство за трговија. […]

Вести

ХАОС: Талентираните ученици во „елитната гимназија“ немаат настава по осум стручни предмети

Сојузот на средношколци апелира што побрзо да се реши проблемот во Математичко-информатичката гимназија (МИГ) бидејќи апсурдно е, како што пишува во реакција, учениците од оваа гимназија да имаат по само […]

Вести

Алијанса за ДПМНЕ: Нереформирана партија која е срам за македонската политичка сцена. ДА СЕ ОТРЕЗНАТ

Алијанса жестоко кон ДПМНЕ: Вие сте нереформирана партија која е срам за македонската политичка сцена Алијанса за Албанците бара од потпретседателот на ДПМНЕ, Александар Николовски „да се отрезни“ бидеји, според […]

Вести

ПУТИН МУ СЕ ЗАКАНИЛ НА БОРИС ЏОНСОН СО РЕЛАКСИРАН ТОН: Се појави и видео со нови детали од разговорот ВИДЕО

Веста на денот во Британија, но и во светот беше признанието на Борис Џонсон, кој во програма на Би-би-си изјави дека Владимир Путин му се заканувал пред рускиот напад на […]

Здравје

Кога конзервираната храна е добра опција за здрав оброк?

Со оглед на тоа дека нутриционистите советуваат дека исхраната треба да се состои од здрава и свежа храна и дека треба да се избегнува преработена храна, имаме впечаток дека конзервираната […]