Нега и убавина

Нега и убавина

Овој трик ја отстранува болката во нозете за неколку минути: Спречете ги последиците од носење потпетици!

Долготрајното носење високи потпетици може да има последици на стапалата и потколениците. Сепак, оваа честа и непријатна болка може значително да се намали со една едноставна вежба, еве која.Анатомијата на […]

Нега и убавина

КОСАТА ВИ Е БЕЗЖИВОТНА И БЕЗ СЈАЈ Зелениот чај ќе ја врати во живот

Благодарение на неговите антиоксидантни својства, ги штити фоликулите на влакнатаНа косата понекогаш и е потребна поинтензивна нега.А еден од првите знаци дека треба да и посветите повеќе внимание е губењето […]

Нега и убавина

8 состојки за нега на коса кои ги имате и дома!

Дали знаевте дека не мора секогаш да користите скапи козметички производи за да имате здрава коса? Понекогаш доволно е да користите неколку природни состојки кои ги имате и дома, доволно […]

Нега и убавина

ГМ ДИЕТА: Минус 5-7 кг неделно! Одлична за оние кои не поднесуваат глад

Легендата вели дека ГМ диетата е осмислена со цел вработените во Џенерал Моторс да се ослободат од вишокот килограми. Во секој случај, фактот дека ова е една од најбрзите и […]

Нега и убавина

Како да се ослободите од масните наслаги на стомакот за 10 дена?

Доколку сакате да ослабите во пределот на стомакот, овие вежби се идеални за вас.Овој сет домашен тренинг трае 8 минути, а авторката на програмата тврди дека првите резултати ќе ги […]

Нега и убавина

8 генијални трикови со паста за заби кои ќе го олеснат чистењето

Закиселениот мирис на млекото од бебешките шишиња понекогаш е тешко да се отстрани со вриење, но комбинацијата од топла вода и паста за заби ќе делува. Само добро исплакнете и […]

Нега и убавина

Може ли третман со свеж компир да ги ублажи акните?

Времето утре ќе биде облачно и значително постудено со повремени врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег.Пообилни врнежи ќе има во јужните делови. Ќе […]