Нега и убавина

Нега и убавина

Зошто козметичките производи НИКАКО не смееме да ги чуваме во бањата

Иако повеќето од нашите козметички производи, без разлика дали се препарати или декоративни, ги чуваме во бањата, ова не е најдобро место за такво нешто.Дематологот Кимберли Хјум вели дека бањата […]

Нега и убавина

10-минутни утрински вежби за секојдневно истегнување

Едноставна рутина за секојдневно будење на телото и умот.Овој утрински тренинг за растегнување е идеален за почетници, а истиот ќе ви помогне да се расоните, да ја подобрите енергијата во […]

Нега и убавина

Ова е здрав појадок: Подгответе го вечерва, а од утре ќе почнете да слабеете

Веќе сте пробале неколку диети, но тие се безуспешни? Имате бавен метаболизам, а најголема желба ви е да ослабнете?Тогаш треба да го пробате овој рецепт. Овој појадок изобилува со витамини […]

Нега и убавина

Пролетен детокс напиток од 4 состојки: Исчистете го организмот од наталожените токсини

И покрај пролетниот умор, имате желба да бидете физички активни и да направите нешто за своето здравје, а пред сè да ги исфрлите сите токсини и наслаги од калоричната храна […]

Нега и убавина

ОТСТРАНЕТЕ ГО НЕПРИЈАТНИОТ МИРИС ОД ОБУВКИТЕ! Овие 3 трикови ќе ви помогнат во тоа!

Непријатниот мирис на обувките доаѓа од бактериите кои се намножиле во нив, па затоа најдобар начин да го неутрализирате е да ги елиминирате бактериите.Постојат многу трикови кои можат да ви […]

Нега и убавина

Се мачка навечер – а до сабајлето рацете се препородени: Домашен третман за кутикули

Убавите и негувани раце често се првото нешто што го забележуваме кога разговараме со некого, а ќе признаете, првиот впечаток е многу важен. За да ви бидат негувани рацете, не […]

Нега и убавина

Утрински вежби кои ги согоруваат калориите како од шега: Седум минути пеколен домашен тренинг

Доколку планирате да ги затегнете мускулите и да се ослободите од масните наслаги на вашето тело, тогаш имате сериозна работа пред вас.Ви предлагаме сет на вежби во траење од 7 […]