Магазин

Мода

Есенски модни комбинации

Есенскиот период е малку комплициран кога станува збор за нашата гардероба.Не знаете дали да се облечете топло, дали ладно…а сепак сакате да изгледате дотерано и средено. Во нашево Скопје, конечно […]

Мода

Реклама со Натали Портман за Dior забранета

Рекламата за новата маскара на Диор, во која се појавува Натали Портман е забранета поради тоа што надлежните сметаат дека жените ќе добијат погрешна претстава за можностите на маскарата.  Рекламата […]

Мода

Реклама со Натали Портман за Dior забранета

Рекламата за новата маскара на Диор, во која се појавува Натали Портман е забранета поради тоа што надлежните сметаат дека жените ќе добијат погрешна претстава за можностите на маскарата.  Рекламата […]

Мода

Zara фустани за оваа сезона

Пред нас е долга и ладна зима. Стоплете се во прекрасните памучни фустани што Зара ги нуди за оваа сезона. Оваа зима преовладуваат темни бои, кои можете да ги разиграте […]

Избор на уредникот

Спремни за маскенбал: Ким ќе биде тигрица, а мама Кардашијан супер-жена

Иако до традиционалниот маскенбал за Ноќта на вештерќите има уште време, Ким Кардашијан веќе е спремна со нов костим. Ким купи костум секси тигрица со кој ги истакна своите гради. Но, […]