Сцена

Сцена

Феноменална изведба на ДНК

Анплагд концертот на Р&Б дуото ДНК кој што се одржа на 29-ти септември во Универзалната Сала во Скопје, беше несекојдневно доживување за присутните, не само поради гостите и одличната изведба […]

Сцена

Цеца повторно на суд

Цеца овој пат ја тужи Воислав Ѓурковиќ кој ја обвинува пејачката за долг од 116,000 евра, а пејачката го оспорува долгот тврдејќи дека парите ги позајмил сега веќе нејзиниот покоен […]

Сцена

Какво тело, каков фустан; За ова треба навистина да имаш храброст

  Хајди Клум не остави многу на фантазијата со нејзиното појавување на црвениот тепих вчера на MTV EMA наградите.    Фактот што овогодинешните MTV EMA награди беа одржани во нејзината […]

Сцена

Twilight лудило во Лос Анџелес

Овој понеделник во Лос Анџелес ќе биде одржана премиерата на последниот дел од сагата Twilight која одбележа една цела генерација.   Од таа причина пред Nokia Theatre деновиве масовно се […]