Search Results for "северина"

Сцена

По преписката со Душко, Северина проговори и за интимната снимка! Среде скандалот призна сè: Се плашев што ќе каже… (фото)

Северина еднаш се најде во центарот на скандал кога во јавноста излезе нејзиното интимно видео од јахтата, а сега пејачката за хрватските медиуми откри како најмногу се плашела од реакцијата на својата професорка […]

Историја

Северина ги пречека македонските фудбалери во Ријека

Фудбалската репрезентација на Македонија отпатува во Хрватска, каде што в понеделник во Ријека ќе се судри со селекцијата на оваа земја. Овој пријателски меч ќе биде еден од двата во […]

Занимливости

Душко Тошиќ открива што се крие зад преписките со Северина: Вистината е поинаква од она како што изгледа (фото)

Душко Тошиќ сака да стави крај на шпекулациите за неговата врска со Северин.Популарниот спортист во ексклузивна изјава за српскиот портал Курир вели дека контактирал со пејачката од Хрватска за да пее на јахтата […]

Занимливости

Северина се огласи откако протече интимна преписка со Тошиќ: Ова сите го чекаа! (фото)

Откако целиот регион зборува за преписката на Северина и сопругот на Јелена Карлеуша – Душко Тошиќ , сега на својот Инстаграм се огласи и главната актерка на овој скандал – хрватската пејачка.Северина овојпат не кажа ни збор […]

Сцена

Северина дојде на судење во фустан од 1170 евра! На неа само светски брендови: Еве со кој се суди а не е Милан Поповиќ (фото)

Пејачката Северина (52) денес нешто пред 12 часот пристигна на четвртото рочиште, кое беше одложено во февруари, во Општинскиот граѓански суд во Загреб поради тужбата што против неа ја покрена судијката Луција Ласиќ.Судијата […]

Занимливости

Северина за „порничот“: Прво помислив: „О Боже, како ќе реагира мојата класен раководител од средно…“

Северина Вучковиќ се присети на триесеттите и откри што најмногу ги одбележало истите…Најпопуларната локална пејачка Северина Вучковиќ често привлекува големо внимание во јавноста, а така беше и овој пат кога наиде на […]

Сцена

Интересна приказна како Северина го добила името!? Требало да се вика Наташа, а потоа се случил вистински пресврт (фото)

Северина навистина има необично и необично име.Ретко кој познава друга Северина, додека машкото име Север е многу позастапено.Пред неколку години пејачката откри како го добила ова интересно име.– Моето име некаде значи […]

Занимливости

ШЕСТ ПАТИ СЕ ВЕРЕШЕ, А САМО ЕДНАШ КАЖА „ДА“: Северина потекнува од работничко семејство, а на 20 години отиде „под нож“

Северина Вучковиќ е една од најголемите регионални ѕвезди, а ова е нејзината животна приказна.Северина Вучковиќ во последните неколку месеци е во центарот на интересот на сите домашни и регионални медиуми, […]