Search Results for "северина"

Сцена

Северина се појави со ташна од 1000 евра! Беше облечена во тексас од глава до пети: Еве што направи додека го чекаше летот (фото)

Северина важи за една од најстилските облечени пејачки на регионалната естрада, а таква се појави и на аеродром.Пејачката отпатува за Скопје, каде претходниот викенд имаше голем солистички концерт, а за патувањето избра тексас издание […]

Занимливости

Северина повторно на суд! На пејачката ѝ стигна тужба од судијата: Еве колку пари треба да плати (фото)

На пејачката Северина и’ е закажано четврто рочиште во Општинскиот граѓански суд во Загреб поради тужбата што против неа ја покрена судијката Луција Ласиќ.Ја тужи за кршење на личните права, а од […]

Занимливости

ФОТОГРАФИИ НА СЕВЕРИНА ИЗВРШЕНИ ПРЕД ЕСТЕТСКИ КОРЕКЦИИ: Еве што сменила на лицето „На 20 години се оперирав…“

Северина Вучковиќ важи за една од најубавите и најзгодните жени на сцената, за која годините се само бројка. Иако од почетокот на кариерата важеше за убавица, таа не беше секогаш задоволна со […]

Занимливости

СЕВЕРИНА БЕЗ ПАРДОН БАКНАЛА НЕПОЗНАТ МАЖ ВО УСТА! Камерите ги уловија во незгоден момент, еве каде се видени

Хрватската ѕвезда Северина е снимена во бекстејџот на „Дора“ како се бакнува во уста непознат маж.Иако на прес-конференцијата многу натпреварувачи на „Дора“ не го разбраа хуморот на Северина со јајцето, тоа не и […]

Занимливости

Поранешниот на Северина стана татко по петти пат: Милан Поповиќ доби наследник, а еве какво необично име му даде

Неговата сопруга Бојана се породила во приватна клиникаБизнисменот Милан Поповиќ денеска стана татко по петти пат!Неговата сопруга Бојана се породи во приватна клиника и на свет донесе здраво момче.Инаку, ова е петто […]

Занимливости

Судот и го врати на Северина старателството врз синот

Популарната хрватска пејачка Северина Вучковиќ успеа да го врати старателството над синот Александар во правната битка што ја води со поранешниот сопруг Милан Поповиќ.Жупанискиот суд во Сплит ја повтори својата […]

Занимливости

Прво огласување на Северина откако Судот ѝ го врати синот: Ќе барам самостојно старателство!

Само дваесет дена по одлуката на Врховниот суд кој ја прифати ревизијата и ја поништи одлуката на Жупанискиот суд во Сплит поврзана со заедничкото старателство на Северина Вучковиќ и Милан Поповиќ над нивниот син, што предизвика […]

Занимливости

СУДОТ И ГО ВРАТИ СИНОТ НА СЕВЕРИНА – Старателството го делат пејачката и Милан Поповиќ: „Ќе одам до крај, ќе барам независно старателство“

Само дваесет дена по одлуката на Врховниот суд, кој ја прифати ревизијата и ја поништи одлуката на Жупанискиот суд во Сплит поврзана со заедничкото старателство на Северина Вучковиќ и Милан […]