Search Results for "северина"

Занимливости

„Сакам да го поздравам син ми кој сега ме гледа на телевизија“: Северина му се обрати на наследникот на сцената, мајка ѝ пушти солзи во публиката (ВИДЕО)

Пејачката Северина Вучковиќ поминува низ тежок период откако Врховниот суд ја поништи одлуката на Жупанискиот суд за заедничко старателство на пејачот и Милан Поповиќ над нивниот син Александар, а старателството […]

Занимливости

„ЕДНА Е МАЈКАТА, А ТАТКОВЦИТЕ ГИ ИМА ПОВЕЌЕ? Милан Поповиќ се огласи откако на Северина и е одземено старателството над синот

Откако неодамна на хрватската пејачка Северина Вучковиќ и е одземено старателството над синот и предадено на нејзиниот татко Милан Поповиќ, приказната за овој случај не престанува да ја интригира јавноста. […]

Занимливости

СЕВЕРИНА ПРИСТИГНАЛА ВО СУДОТ ВО ЗАГРЕБ: Обвинителството бара затворска казна за пејачката (ФОТО)

Хрватската пејачка Северина Вучковиќ денеска се појави во Општинскиот кривичен суд во Загреб каде ќе и се суди за две кривични дела наметливо однесување кон директорката на основното училиште Љиљана […]

Занимливости

,,Јована Јоксимивиќ споделуваше мои интимни фотографии” – Северина јавно ја осуди водителката во емисија: Вакви работи не се прават

Хрватската пејачка Северина еднаш учествуваше во емисија во живо и изнесе тврдења кои тогаш ги изненади сите. Северина се најде во центарот на вниманието на јавноста во 2014 година, кога „протече“ нејзиното […]

Занимливости

Видеото на Северина е прегледано речиси 3 милиони пати: Затоа што тоа што не ме убило, нема да ме убие

Посебно потресна и емотивна беше изведбата на нејзината песна „Роѓено мое“, при што очите на Северина се наполнија со солзи, а публиката наместо неа ја пееше песната до крај. Сега таа […]

Занимливости

,,Јас се заљубив во Северина од медиумите, не во вистинската” – Поповиќ: Сакав детето да има нормална, стабилна мајка (фото/видео)

Северина и Милан Поповиќ со денови се во центарот на вниманието поради детето над кое пејачката го загуби старателството. И додека некои ја поддржуваат одлуката на судот, се чини дека […]

Занимливости

„МОЈОТ ПРИЈАТЕЛ БЕШЕ ЗАЉУБЕН ВО СЕВЕРИНА, БЕА ВО ВРСКА“ Милан Поповиќ изнесе детали кои не биле познати за пејачката

За врската на Северина и Милан Поповиќ со денови се шушка , а се започна кога пејачката го загуби старателството над своето дете. Неодамна во емисијата „Сценирање“ гостуваше Поповиќ, кој отворено проговори […]

Занимливости

„Одеше на скијање со таткото на моето дете и ми се смееше во лице на секое рочиште“: Северина до судијата што пред 4 години старателството на нејзиниот син му го додели на Поповиќ

На хрватската пејачка Северина Вучковиќ пред неколку дена Врховниот суд и го одзеде старателството над малолетниот син и целосно му го врати на поранешниот сопруг, бизнисменот Милан Поповиќ. Таа сега […]