Search Results for "северина"

Сцена

„СЕВЕРИНА НА КОНЦЕРТ ГО ДОНЕСЕ СИНОТ НА СЦЕНА“ Емотивен момент на настапот! Александар не престанува да се смешка покрај мајка си, а таа го гушка додека ја пее оваа песна

Северина пред два дена настапи во Самобор, а на сцената и се придружи и синот за време на изведбата на песната „Rođeno moje“. Пејачката за овој настан избра црн костум, ги изведе […]

Сцена

Северина ослабе 7 килограми благодарение на овој појадок! Таа вежба еднаш неделно, а еве што им препорачува на жените

За одличната фигура на Северина е заслужно смути направено од неколку различни видови овошје. Нема сомнеж дека пејачката Северина Вучковиќ (51) изгледа одлично и со години ја одржува истата тежина.  Иако имаше […]

Историја

ФОТО I Синот на Северина најде начин да и прати подарок на својата мајка за Денот на вљубените

За Денот на вљубените, хрватската пејачка Северина (51) доби посебен подарок од својот син, а со тоа се пофали на социјалните мрежи. Имено, таа од Александар доби букет црвени рози. […]

Сцена

„Јас како мајка мислам дека детето секогаш треба да биде до својата мајка! Прија ѝ испрати силна порака на Северина

Пејачката Александра Пријовиќ на прес-конференцијата одговори на прашање за нејзината колешка Северина. Веќе сите знаат дека на хрватската ѕвезда и’ е одземено старателството над синот, што го разбранува целиот регион. Прија до сега […]

Занимливости

„Сакам да го поздравам син ми кој сега ме гледа на телевизија“: Северина му се обрати на наследникот на сцената, мајка ѝ пушти солзи во публиката (ВИДЕО)

Пејачката Северина Вучковиќ поминува низ тежок период откако Врховниот суд ја поништи одлуката на Жупанискиот суд за заедничко старателство на пејачот и Милан Поповиќ над нивниот син Александар, а старателството […]

Занимливости

„ЕДНА Е МАЈКАТА, А ТАТКОВЦИТЕ ГИ ИМА ПОВЕЌЕ? Милан Поповиќ се огласи откако на Северина и е одземено старателството над синот

Откако неодамна на хрватската пејачка Северина Вучковиќ и е одземено старателството над синот и предадено на нејзиниот татко Милан Поповиќ, приказната за овој случај не престанува да ја интригира јавноста. […]

Занимливости

СЕВЕРИНА ПРИСТИГНАЛА ВО СУДОТ ВО ЗАГРЕБ: Обвинителството бара затворска казна за пејачката (ФОТО)

Хрватската пејачка Северина Вучковиќ денеска се појави во Општинскиот кривичен суд во Загреб каде ќе и се суди за две кривични дела наметливо однесување кон директорката на основното училиште Љиљана […]

Занимливости

,,Јована Јоксимивиќ споделуваше мои интимни фотографии” – Северина јавно ја осуди водителката во емисија: Вакви работи не се прават

Хрватската пејачка Северина еднаш учествуваше во емисија во живо и изнесе тврдења кои тогаш ги изненади сите. Северина се најде во центарот на вниманието на јавноста во 2014 година, кога „протече“ нејзиното […]