Search Results for "северина"

Занимливости

„Одеше на скијање со таткото на моето дете и ми се смееше во лице на секое рочиште“: Северина до судијата што пред 4 години старателството на нејзиниот син му го додели на Поповиќ

На хрватската пејачка Северина Вучковиќ пред неколку дена Врховниот суд и го одзеде старателството над малолетниот син и целосно му го врати на поранешниот сопруг, бизнисменот Милан Поповиќ. Таа сега […]

Занимливости

,,Не станав од кревет 4 дена…молчев” – Северина излезе на сцената и прочита трогателен говор (фото)

Северина Вучковиќ последните неколку дена минува низ вистинска агонија, откако Врховниот суд на Хрватска одлучи старателството над детето да му го додели на нејзиниот поранешен партнер Милан Поповиќ. Пејачката со денови пишуваше […]

Сцена

Ведрана Рудан: „Северина нека се …. Вештерке, ти не си наша девојка“

-Северина повторно остана без дете, хрватските институции само си ја вршат работата, но тоа веќе не е новост. Очекувано – со контроверзни зборови писателката Ведрана Рудан го отвори својот коментар за Северина и случајот […]

Занимливости

Во Белград се појави мурал на Северина и нејзиниот син, кој за неколку часа собра повеќе од 100.000 реакции: „Тортурата трае речиси 11 години“

Под фотографијата од муралот на авторката Црна Једра, Северина се повика на одлуката на Врховниот суд Во Белград се појави мурал на пејачката Северина и нејзиниот син Александар . Северина го сподели на Инстаграм и […]

Занимливости

На Северина поради стресот околу старателството ѝ се слошило: Завршила во болница а овие луѓе постојано се со неа (фото)

Северина додека била на одмор во Тајланд ја дознала веста дека Врховниот суд во Хрватска одлучил зањсничкото старателството над детето да го има Милан Поповиќ. Пејачката штом го слушнала тоа веднаш ги спакувала куферите и пред време […]

Сцена

СЕВЕРИНА: Врховниот суд на Хрватска ѝ го одзеде старателството и му го врати на таткото на детето

Врховниот суд на Хрватска ја соопшти одлуката за случајот за старателството на синот на пејачката Северина Вучковиќ и претприемачот Милан Поповиќ . Со оваа одлука на Врховниот суд на Република Хрватска сега е поништена […]

Занимливости

СУДОТ ОЦЕНИЛ ДЕКА СЕВЕРИНА Е НЕМАРНА МАЈКА: Не го однела синот на училиште 46 дена?! Ова се причините поради кои таа го загуби старателството

Врховниот суд во Хрватска целосно му го врати старателството на малолетниот Александар Поповиќ на неговиот татко, бизнисменот Милан Поповиќ , што значи дека целосно и е одземено старателството на хрватската пејачка Северина . Откако […]

Занимливости

Северина објави кога и како ќе може да го види синот откако го загуби старателството над него

Пејачката истакна дека ќе се бори за него до последната капка крв На пејачката Северина Вучковиќ и е одземено старателството над малолетниот син Александар (11). Хрватската ѕвезда откри кога и како ќе […]