Search Results for "северина"

Сцена

Северина пееше на новогодишната ноќ во Црна Гора и со една реченица ги збесна Србите

Една од најпознатите балкански музички ѕвезди, Северина, на новогодишната ноќ во Котор настапи пред 30.000 луѓе. Таа ги испеа своите бројни хитови, а на полноќ ја изведе песната „Ivanova Korita“, […]

Сцена

За влакно ја избегна смртта: Гитаристот на Северина доживеа несреќа, се огласи и пејачката

Познатиот хрватски гитарист и долгогодишен соработник на Северина, Иван Пешут за влакно ја избегна смртта! Несреќа се случило на автопатот А1 меѓу клучката Карловац и клучката Јастребарско во правец кон […]

Сцена

Северина по монструозното убиство во Градачац: „Научете ги ќерките да се тепаат, државата ја боли ….“

Хрватската пејачка Северина на социјалните мрежи објави фотографии од неколку написи од регионалните медиуми по грозоморното убиство во Градачац, а потоа и фотографија на која пишува: „Стоп за фемицидот“. Како […]

Сцена

Северина замина на море со синот, но не смее да го објави на Инстаграм – судот и дише во врат

Северина викендов ужива на море со синот Александар, а на социјалните мрежи се пофали со фотографии.Пејачката на сите фотографии го крие лицето на синот, бидејќи така налагаат судскитe мерки кои […]

Сцена

Северина на настап ги мирисаше гаќите на своите фанови! Пејачката се надмина себе си

Северина Вучковиќ со години е на естрадата, но не престанува да интригира, без разлика дали се работи за нејзиниот приватен или деловен живот. * Неодамна ја изненади јавноста кога среде […]