Спорт

Меѓународен фудбал

„Едвај дишев од Ковид-19, ова не му го посакувам и на најголемиот душман“

Фаусто Русо (38) е италијански кондициски тренер, кој работел во нисколигашот Атлетико Терме Фуиџи, човек кој во животот нема запалено дрога, алкохол речиси и да не пие многу, живее спортски… […]

Инстаграм Македонски фудбал

Горан Пандев побара неговото име да не се злоупотреба во политички цели

Горан Пандев побара неговото име да не се злоупотреба во политички цели! Тој објави реакција на социјалните мрежи. Според него се собираат ситни политички поени во време на глобална опасност. […]

Живот Останати спортови

Ѓоковиќ донираше милион евра за респиратори за Србија

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ ќе донира еден милион евра за респиратори и дополнителна медицинска опрема за Србија, со цел да ѝ помогне на својата земја во борбата со коронавирусот. […]

Вести Меѓународен фудбал

„Маракана“ се пренаменува во болница за заразени од коронавирус

Бразилските власти одлучија спортскиот комплекс Маракана да биде привремена болница за пациенти заразени со новиот коронавирус. Маракана е најпознатиот фудбалски стадион во светот, кој двапати беше домаќин на финалето на […]

Меѓународен фудбал

Млад фудбалски тренер загина, ја загуби битката против коронавирусот

Фудбалска Шпанија денеска тагува по најмладата жртва од коронавирусот во оваа земја, бидејќи станува збор за исклучително тажна вест која пристигна од Малага. Клубот од Андалузија наречен Атлетико Портада Алта […]

Вести Спорт

Најк ги затвора сите продавници цо САД и Западна Европа

Nike Inc. ги затвора сите продавници за малопродажба во САД и Западна Европа за да помогне во забавување на ширењето на коронавирусот. Затворањата, во кои спаѓаат и Канада, Австралија и […]

Меѓународен фудбал

Фудбалер на Јувентус позитивен на коронавирусот

Од Италија пристигнува вест која сигурно ќе направи уште поголеми проблеми на и онака проблематичната ситуација во фудбалот поради коронавирусот. Фудбалерот на Јувентус Даниеле Ругани бил позитивен на тестот за […]

Меѓународен фудбал

Ругани е позитивен на коронавирус, Јувентус ќе оди во карантин

Италијанскиот првак Јувентус ќе се затвори во најстрога форма на карантин. Дефанзивецот Даниеле Ругани е позитивен на тестовите за коронавирусот и веднаш е префрлен на лекување, а целиот клуб е […]

Меѓународен фудбал

Адвокатот на Роналдињо: Тој е наивна будала, не знае што прави

По скандалот со апсење на Роналдињо, еден од најдобрите светски фудбалери во првата деценија на 21 век, во јавноста се обрати и неговиот адвокатски тим. – Тој е наивна будала. […]

Меѓународен фудбал

Роналдињо може да мине шест месеци во затвор пред да почне судењето

Поранешниот најдобар светски фудбалер Роналдињо и неговиот брат Роберто беа уапсени во средата во Парагвај поради користење лажни пасоши. Двајцата беа притворени, а Судот не им дозволи да излезат со […]

Останати спортови

Ѓоковиќ ја откри тајната за своето здравје: Овој сок го пие секој ден, еве како да си направите и вие

Големиот шампион на Вимблдон, Новак Ѓоковиќ, одамна не крие дека за тајната на неговиот успех, покрај напорниот тренинг, е и неговата специјална исхрана. Притоа, тој открива дека секое утро неговото […]