Ознака: аболиција

Вести

Заев останува единствен аболициран политичар, од „најприслушуваниот“ нема снимки, СЈО работи селективно само против власта

По вчерашната одлука на претседателот Ѓорге Иванов, кој донесе одлука за поништување на помилувањата за 22 лица, како што наведе, сите политички експонирани, најголемата опозициска партија СДСМ и нејзините сателити […]

Вести

Д-р Филип Петровски: Идејата на Иванов со аболицијата беше да ги смири тензиите

Вечерва гости во емисијата „Отворено  студио“ на тв Нова гости се Љубомир Јосифовски, пратеник на НСДП, д-р Филип Петровски, директорот на Државен Архив на Република Македонија и  поранешен пратеник на […]