Ознака: Алексис Санчез – Јувентус

Меѓународен фудбал

Јувентус преговара со Барселона за Санчез

Шампионот на Италија, тимот на Јувентус, според најновите информации кои ги пренесуваат тамошните медиуми, се вели дека започнал преговори со Барселона за ангажман на Алексис Санчез. Веќе не е тајна […]

Меѓународен фудбал

Алексис Санчез се сели во Јувентус

Според пишувањата на шпанските медиуми наводно Алексис Санчез би ги променил клубските бои уште во јануарскиот преоден рок, а како најсериозен клуб за тоа се наведува тимот од Италија, Јувентус, […]