Ознака: Ал Каеда

Вести

ДЕНОТ КОГА СВЕТОТ ЗАСТАНА: 19 години од уривањето на кулите близначки во Њујорк

На денешен ден во 2001 година членови на Ал Каеда киднапираа четири американски авиони и извршија истовремен напад врз неколку цели во САД. Два од авионите удрија во кулите на […]

Вести

Во Јемен убиен лидерот на Ал Каеда

Терористичката група Ал Каеда потврди дека е убиен нејзиниот лидер на Арапскиот Полуостров, Касим ал-Рајми, соопштено е на интернет страницата „Сајт“. Американскиот претседател Доналд Трамп претходно изјави дека САД го […]

Вести

Хамза бин Ладен е новиот лидер на организацијата од татко му: “Ќе дојдеме и ќе го почувствувате тоа”

Уште од мали нозе Хамза бил подготвуван да биде новиот лидер на терористичката организација Ал Каеда.ФБИ ги објави писмата кои Хамза ги пишувал на 22 години, а во кои им […]

Контроверзни фајлови

НАЈДОБАР ДОКАЗ ДОСЕГА: Американски функционери признаваат дека ги создале ИСИС и Ал Каеда!

Приказните околу тоа како Америка вооружува терористи, секојдневно добиваат сѐ повеќе и повеќе докази.Видеото кое е направено од исечоци, прикажува дека високи функционери од Белата куќа изјавиле дека финансираат, опремуваат […]

Живот

Мислеле дека е мртов: Го оставиле во рацете на Ал Каеда, а по 14 години дознале дека направиле фатална грешка!

Командантот Брит Слабински проценил дека наредникот Џон Чепмен починал од последици на ранување бидејќи градите не му мрдале при дишење, а сега дознал дека направил сурова грешка.Тим на 6 американски […]

Вести

Кампови на ИСИС се шират во Босна и Македонија?!

Во долините и падините на планините Проклетија и Шар Планина на Косово и Метохија од Пеќ преку Урошевац, Ѓаковица, Ораховац, Дечани, Призрен и Витина, во граничните подрачја со Албанија, Македонија […]

Вести

Откриен е таен документ за поврзаноста на Саудиска Арабија со нападот на кулите Близначки!

По 14 години чувани во тајност, јавноста конечно го доби на увид документот познат под името „28 страници“ – извештај направен по барање на американскиот Конгрес по терористичкиот напад во […]

Вести

Хилари Клинтон во НОВ СКАНДАЛ: примила таен документ дека администрацијата на Обама активно ја поддржувала Ал Каеда

Извештајот што го добила Клинтон потврдувал дека Ал Каеда во Ирак говорела преку Мухамед Ал Аднани, кој сега е портпарол на ИД, исто така позната и како ИСИС. Западните и […]