Ознака: атлетико мадрид

Меѓународен фудбал

(Видео) 5-те голови на Фалкао против Депортиво

“Беше незаборавна вечер, не очекував толку голови, но играта на тимот беше фантастична, така што тоа не е некое огромно изненадување. Добро е да се биде единствениот играч кој постигнал […]

Меѓународен фудбал

Војна во Мадрид: Серхио Рамос го плукна Диего Коста, фудбалерот на Атлетико Мадрид

Реал Мадрид со 2-0 го победи градскиот ривал Атлетико, но и покрај тоа, Атлетико остана на второто место на табелата, зад Барселона. Од овој натпревар добивме впечаток дека гостите премногу […]

Меѓународен фудбал

(Видео) Роналдо се издрибла самиот себе!

Кристиано Роналдо постигна фантастичен гол во дербито против Атлетико Мадрид, но направи и еден потег од кој веројатно се засрами.  Во 64 минута, Роналдо ја прими топката на левата страна. […]

Меѓународен фудбал

(видео) Мурињо си го одржа ветувањето – Реал Мадрид славеше против Атлетико

Се вели дека вистинските навивачи на Реал Мадрид сеуште го поддржуваат Мурињо. Како и да е, португалскиот тренер во најавата на градското дерби против Атлетико кажа дека пред почетокот на […]

Меѓународен фудбал

20 000 Навивачи ги испратија Фалкао и компанија на Бернабе

Околу 20 000 навивачи на Атлетико Мадрид дојде на тренингот утрово на клубот и со тоа им ја дадоа поддршката на своите фудбалери пред градското дерби со Реал. Атлетико и […]

Меѓународен фудбал

Атлетико призна: Фалкао сака нов предизвик

Говорејќи околу еден од најдобрите напаѓачи во светот, Радамел Фалкао, претседателот на Атлетико Мадрид, Енрике Сересо, признава дека Фалкао има желба да се докажува во некоја од останатите европски лиги. […]

Меѓународен фудбал

Фалкао во Челзи ќе има двојно поголема плата

Според информациите кои ги пренесуваат англиските медиуми, неофицијално се вели дека Фалкао се договорил со Челзи, а ќе заработува двојно повеќе отколку во Атлетико Мадрид. Наводно Фалкао сигурно ќе премине […]