Ознака: Банана

Кулинарство

Поздрави палачинки од овие не постојат! Бананата е главната состојка, а децата ги обожуваат за појадок!

Поздрави палачинки од овие за кои пишуваме денеска – нема. Нивната главна состојка ќе ве натера уште повеќе да ги сакате. Состојки: – 100 гр. овесни снегулки – 100 гр. […]

Живот

Овие лушпи ги фрламе, а многу се здрави: Помагаат за слабеење и помирен сон, а влијаат и на кожата

Лушпата од банана содржи многу важни витамини и минерали, а еве зошто треба да ја користите: Веќе знаеме дека бананите освен што се вкусни содржат високо ниво на калиум, но […]

Здравје

Банана за почеток на денот? Нутриционистите велат „не“, а еве и зошто

Сите веќе добро знаеме дека појадокот е најважниот оброк во текот на денот, а кога се брзаме често знаеме да изедеме само една банана. Но, со тоа правиме голема грешка. […]