Ознака: БЕЗ СТРУЈА

Вести

Делови од Центар, Кисела Вода, Шуто Оризари, Карпош и Илинден денеска без струја

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје по добиено известување од ЕВН Македонија информира дека во текот на денешниот ден делови од градот ќе останат без напојување со електрилна […]

Вести

Делови од Центар, Кисела Вода, Шуто Оризари, Карпош и Илинден утре без струја

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје по добиено известување од ЕВН Македонија информира дека во текот на утрешниот ден делови од градот ќе останат без напојување со […]

Вести

Утре без струја повеќе делови од Скопје

Поради технички зафати во електро-мрежата, утре без струја ќе бидат делови од општините Ѓорче Петров, Петровец, Центар, Шуто Оризари,  Карпош, Аеродром и Чаир, информираат од РЦУК Скопје.Од 10:00 до 14:00 часот утре без струја ќе бидат дел од […]

Вести

Без струја утре делови од неколку скопски општини

Без електрична енергија утре во одредени временски периоди ќе останат делови од општините Кисела Вода, Шуто Оризари, Гази Баба, Ѓорче Петров и Карпош.Регионалниот центар за управување со кризи, повикувајќи се […]