Ознака: Бензема

Сцена

На Бензема одземена возачката идните осум месеци

Францускиот фудбалски репрезентативец и напаѓач на мадридски Реал, Карим Безнема е казнет со одземање на возачката дозвола во период од осум месеци и 18 илјади евра глоба. Бензема бил снимен […]

Меѓународен фудбал

Бензема: Мурињо треба да остане

Францускиот интернационалец од редовите на Реал Мадрид смета дека во најдобар интерес за клубот е да остане Португалецот Жозе Мурињо на клупата и по истекот на сезоната. Во последно време […]

Меѓународен фудбал

Бензема – најдоброто допрва доаѓа

Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема верува дека неговите најдобри денови на Сантијаго Бернабеу сеуште не се дојдени.  Францускиот репрезентативец доби одлични критики за неговата фантастична изведба во победата на кралскиот […]