Ознака: бензин

Вести

Трговците најавуваат затворање на бензинските пумпи поради намалувањето на маржата

Зголемена нервоза кај трговците. Никакво сочувство кон граѓаните во време криза каква што не се памети… Воведувањето нова маржа за трговците со горива, односно нејзиното драстично намалување за 33 проценти […]

Вести

Поефтинуваат бензините

Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98, се намалува за 1,50 денар/литар, во однос на малопродажната цена утврдена со одлуката од 30.11.2020 година и со тоа малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-98 […]

Вести

Утре нови цени на бензините

Регулаторната комисија за енергетика, донесе одлука за нови цени на горивата, која започнува да важи од ноќеска на полноќ. Од утре, малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 […]

Вести

Од полноќ нови цени на горивата

Од вечерва на полноќ се намалува цената на бензинот за половина денар, додека цената на нафтата за возилата и за домаќинствата останува непроменета. РКЕ потсетува во своето соопштение дека трговците […]