Ознака: бензин

Вести

Хоџа: Акцизата на нафтените деривати се зголемува за три денари! Народот ќе го плати товарот на кризата

Хоџа: Акцизата на нафтените деривати се зголемува за три денари! Народот ќе го плати товарот на кризата Владата се правда за тоа што им брцна во џеп на граѓаните. Според […]

Вести

Ќе има зголемување на цената на бензините, Владата ќе ја зголеми акцизата за 3 денари по литар

Ќе има зголемување на цената на бензините, Владата ќе ја зголеми акцизата за 3 денари по литар Иако вчера нафтата не вредеше ништо на светските берзи, дури се тргуваше и […]

Вести

ИТНО: Нафтата нема вредност!!

ИТНО: Нафтата нема вредност!! За прв пат се тргува со негативна вредност. Средните цени на нафтата во Западен Тексас се намалија на рекордно ниско ниво бидејќи пазарот продолжува да тоне […]

Вести

Втор драматичен пад на цената на нафтата денеска. Сега се тргува за 11,5 долари по барел

Втор драматичен пад на цената на нафтата денеска. Сега се тргува за 11,5 долари по барел! Ќе има ли намалување на цените и во Македонија? Дали ова ќе доведе до […]

Вести

Историски пад на цената на нафтата. Во Македонија се планира покачување на цените со нови даноци

Историски пад на цената на нафтата. Во Македонија се планира покачување на цените со нови даноци. ОПЕК минатата недела се договори за намалување од скоро 10 милиони барели на ден, […]

Вести

Утре поскапува бензинот, Регулаторна го донесе новиот ценовник

Утре поскапува бензинот, Регулаторна го донесе новиот ценовник Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика, од ноќеска цената на горивата „Супер 95“ и „Супер 98“ се зголемува за половина денар […]