Ознака: болки

Живот

Отстранете го песокот од бубрезите: Природен рецепт кој ќе ве спаси од болките

Со овој рецепт за кратко време ќе се ослободите од песокот во бубрезите. Потребни состојки: 100мл лимонов сок 100мл маслиново масло 100мл пиво Начин на подготовка: Се ставете во шише […]

Живот

Дали страдате од чести болки во вратот и рамената? Оваа кратка вежба ќе ви помогне

Вкочанетите раменици, болките во вратот и горниот дел од грбот се дел од секојдневниот живот за многумина. Лошото држење на телото, работните места што ве заковаат на стол и со […]

Живот

Чувајте си го грбот: Негрижата ќе ве чини голема болка

Седењето пред компјутер и повеќе часовното гледање телевизија предизвикува болки во грбот на кои се повеќе се жалат млади лица. Денешната младина на возраст од 16 до 24 години, боледува […]

Нега и убавина

Најдобрата вежба за слабеење и ослободување од болките во грбот

Многу луѓе поголемиот дел од времето го минуваат седејќи. Ова е најчесто поради работата, па не можат да направат многу во врска со тоа. Но без физичка активност, телото станува […]

Живот

Најлошите болки кои човекот може да ги почувствуваб

Воспаление на слепото црево Воспаление на слепото црево е предизвикано од бактериска инфекција, а покрај страшната болка од десната страна на абдоменот ќе почнете и да повраќате. Чир на желудникот […]

Живот

Нането како морфиум против силни болки

Науката ги потврди лековитите својства на ментолот (нането), од кој уште “старите” Грци и Кинези правеле освежувачки облоги и ги употребувале за да ја ублажат болката. Научниците имаат произведено синтетички […]