Ознака: бомбици

Кулинарство

Чоколадни бомбици- вегански, посни, без глутен

Нетипична подготовка на бомбици, овој пат  без кекси и  шеќер- туку од најздрави  состојки!Состојки: 1 шолја индиски ореви претходно потопени  2  часа во вода 1 шолја ореви претходно потопени  2  […]

Кулинарство

Највкусни и најбрзи плазма бомбици од само 3 состојки

Децата посебно ги обожаваат!Еден од рецептите „набрзинки“, кои ќе ги обожавате сигурно. Вкусни бомбици кои многу брзо се прават, а уште побрзо се јадат. Состојќи: 300грама мелена плазма биксвити + […]