Ознака: брак

Сцена

Тајната на успешниот брак на Ешли: „Водете љубов почесто“

Најпознатата плус-сајз манекенка Ешли Греам (31) ја открила својата тајна за успешен брак. Таа е ѕвездата на насловната страница на американскиот магазин „El“, а во интервјуто зборувала за тоа како […]

Сцена

Се разведува најбогатиот човек на светот, по 25 години брак продолжуваат поинаку

Џеф Безос, основач и главен извршен директор на „Амазон“ и сопругата Мекензи Безос се разведуваат по 25 години брак. Своја заедничка изјава објавија преку Твитер. – Одлучивме да се разведеме […]

Живот

Браковите стануваат посреќни со текот на времето

Социолошките, психолошките и емоционалните аспекти на бракот често се тема на истражувањата, а често немаат и оптимистични резултати. Но, ова истражување спроведено на Универзитетот Беркли дава навистина позитивна слика. Истражување: […]

Живот

Што се случува со брачните расправии во подоцните години?

Штотуку сте се венчале и ви изгледа дека расправиите помеѓу вас и партнерот нема никогаш да престанат? Не, ќе престанат. Студијата на Калифорнискиот универзитет покажала дека расрпавиите кои почесто се […]

Живот

5 видови доверба што му се потребни на вашиот брак

Повеќето луѓе ја поврзуваат довербата со сексуалната верност, но довербата е чувство што опфаќа многу повеќе. Довербата е некажана посветеност на партнерот и правење сè што е во вашата моќ […]

Сцена

Гоца Тржан за бракот со 14 години помладиот сопруг: „Раша го негува девојчето во мене“

Многумина веруваа дека бракот на Гоца Тржан (44) и нејзиниот 14 години помлад сопруг Многумина веруваа дека бракот на Гоца Тржан (44) и нејзиниот 14 години помлад сопруг Раша Новаковиќ […]

Сцена

„Љубовта со Брена умееше да боли“

Некогашниот тениски ас се присети на почетоците на својата љубовна врска со фолк-пејачката Лепа Брена Во семејството на бившиот тенисер Слободан Живојиновиќ (55) никогаш не недостигаат поводи за славење. Додека […]

Сцена

Откако го изговори судбоносното ДА, животот ѝ се претвори во пекол

Иако оваа година во животот на Сузана Манчиќ и почна обоена со светли тонови, втората половина од годинава и е обележана со малери поради кои доживува секојдневни стресови. За потсетување, […]

Живот

Вашиот брак ќе биде многу подобар доколку го воведете ова тродневно правило

Сигурно го знаете она „Ако седи повеќе од три дена веќе не е гостин“. Сега е вистинско време таа изрека да почнете да ја сметате за правилна. Имено, психолозите докажале […]