Ознака: Бранко Героски

Македонија

Героски до Фетаи: Знае ли некој колку “сочно“ ја опцу Јанева?

  Колку “сочно“? Знае некој?, напиша новинарот Бранко Героски по веста дека Фатиме Фетаи ја опцула Катица Јанева и дури почнала да плаче по наредбата сите да се претресуваат на […]

Македонија

Героски со одговори на седумте најчесто поставувани прашања за аферата “Рекет“

Во Фејсбук статус новинарот Бранко Героски одговори на седумте најчести прашања кои му ги поставуваат во врска со неговиот однос кон аферата “Рекет“. Прво, иако како и повеќе новинари знаев за […]

Македонија

Героски: Ме интересира мислењето на Пендаровски за изјавата на Заев

Новинарот Бранко Героски на Фејсбук напиша дека го интересира мислењето на претседателот Стево Пендаровски за изјавата на премиерот Зоран Заев, по што следеа лавина реакции. – Ме интересира мислењето на […]

Македонија

Героски: Друже Заев што си зборел со Боки Тредичи за Камчев?

Откако со своите приказни прв го откри големиот скандал што ја тресе Македонија, во својот текст објавен на “Плусинфо“ новинарот Бранко Героски дирекно го праша Заев што зборел со Боки […]

Македонија

Героски: Заев, Шеќеринска и Ременски го крунисаа „кралот“ Боки 13-ка, Заев мора да му ја симне круната и да го растури кралството на рекетот!

„Ова е време во кое правдата стапува на сцена, време во кое не смее да има штедење во борбата против криминалот и корупцијата. Никој не е привилегиран и никој нема […]

Македонија

Героски предупредува дека главните помагачи на Боки 13 можат да избегаат, во вторник ќе ги обелодени нивните имиња

Новинарот Бранко Героски кој прв го разоткри случајот “Рекет“ сега бара истрагата да побрза и да внимава, затоа што како што предупредува главните соработници на Бојан Јовановски или Боки 13-ка можат […]

Македонија

Новинарот Героски: Секое грне си наоѓа капаче, денеска го видовме “капачето” на Заев!

Кампањата против лажните вести премиерот Зоран Заев ја отвори со одговор на лажна вест што самиот ја слушна, кажана од еден фејк новинар, кој е неизбежен декор на секоја владина […]

Македонија

Бранко Героски: Е, је** га друже Заев

По објавеното интервју на премиерот Заев за грчката телевизија “Алфа“ во кое изјави дека Македонија со години си присвојувала туѓа, светска и балканска историја, денес српските медиуми излегоа со наслови […]

Македонија

Героски ги советува госпоѓа Фрики и другар Кики што треба да сторат во следните 48 часа

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, изјави дека тој не ги познава Фрики и Кики. Го разбирам потполно. Еве, сосема накусо, ќе се обидам да појаснам некои нешта, пишува Бранко Героски […]

Македонија

Претседателот Пендаровски го прими Бранко Героски

Денес претседателот Стево Пендаровски го прими новинарот Бранко Героски, по заканата за бањање во Вардар која ја добил. – Oсудувајќи секаков вид закани упатени до медиумите, Пендаровски порача дека новинарите […]

Македонија

Героски отиде во СДСМ, но не го пронајде обезбедувачот кој му се заканувал

Новинарот Бранко Героски, доскорешниот главен и одговорен уредник на „Слободен Печат“, како што најави синоќа, претпладнево пристигна во седиштето на СДСМ, но не го пронајде обезбедувачот на Бихаќка, извесен Борче […]

Македонија

Героски: Ако ова е слоганот на Стево, Заев ќе мора да стои до него и да го поправа “Северна, Северна“

Новинарот Бранко Героски го коментира слоганот со кој се промовира Стево Пендаровски како кандидат за претседател. -Ако ова е слоганот, ми се допаѓа… Ама Заев ќе стои до Стево и […]