Ознака: Бранко Героски

Вести

И Героски и замери на Санта: „Со специјален обвинител треба да прави интервју само одговорен уредник!“

На „браникот на Катица“ се исправи и довчерашниот слободен и независен новинар, членот на Централниот и на Извршниот одбор на СДСМ, Мухамед Зекири. Во напорот да ја одбрани, Зекири напиша:„Јасно […]

Вести

Фото: Зошто за Героски шампонот во Тузла е вандализам, а бојата во фонтаната во Скопје револуција?

Двојните стандарди на опозициските медиумски перјаници веќе од поодамна добро и се познати на јавноста. Тоа уште еднаш се потврди со напис на соросовиот портал „Плусинфо“.Имено, на сајтот чиј главен […]

Колумни

Дегенериците во Македонија еволуираа во човеколики мајмуни

Тукушто дознав дека човештвото како вид може да еволуира и наназад и дека благодарение на креативноста на посебните научници и политички визионери на четвртиот илјадагодишен рајх и натурализираната американска менгелеевска […]

Вести

„Шарените“ новинари се раскараа по неуспехот на хулиганскиот протест

Револуцијата започна да си ги јаде сопствените „деца“. Иако не станува збор за деца, туку за едни од водечките пера на СДСМ, двајцата Бранковци – Тричкоски и Героски.Концептуалните несогласувања во […]

Вести

Героски најави нова офанзива на Јанева

СДСМ почна и преку медиумите на својата новинарска перјаница Бранко Героски јавно да ги презентира политичките нарачки на опозицискиот лидер Зоран Заев до специјалната јавна обвинителка Катица Јанева.Бранко Героски, во […]