Ознака: вечера

Нега и убавина

Вечера без грижа по вашата линија: Диетална и вкусна овошна салата

Благодарение на моно-незаситените масти кои ги содржи, авокадото помага во губењето на тежината давајќи дополнително чувство на ситост. Да не зборуваме за веќе познатите здравствени придобивки од оваа намирница. Бананата […]

Вести

Трамп организираше вечера со хамбургери, помфрит и пици

Американскиот претседател Донакд Трамп организираше вечера за шампионите во колеџ лигата во рагби, тимот „Клемсон Тајгерс“, на чие мени се најдоа повеќе од 300 хамбургери со помфрит и по некоја […]

Занимливости

Девојка бесна зошто не и ја платил сметката од 110 евра

Корисник на Редит го споделил своето негативно искуство од својот прв состанок, откако помислил дека поминал добро, но девојката која излегла со него, не се сложила со тоа. После првиот […]

Живот

Да вечерам или не?

Добро познато е златното правило за диета, а тоа е да не јадете навечер. Или обратно, доколку сакате да ја зголемите телесната тежина треба да јадете доцна навечер. Бројни истражувања […]