Ознака: вечера

Кулинарство

Италијанска кајгана: Идеален избор за вечера

Потребни состојки: 1 лажица маслиново масло пулпа од домати (количина по вкус) прстофат кафеав шеќер 4 јајца јогурт 2 чешниња сечкан лук зачини по желба малку магдонос половина главица ситно […]

Нега и убавина

Од што треба да ви се состои вечерата, ако сакате да ослабете без гладување?

Нутриционистите и научниците се согласни за листата од намирници кои му помагаат на телото да остане сито, а да се ослободи од вишокот килограми. 30 грама протеини, консумирани 30 минути […]

Нега и убавина

Чај за намалување на апетитот: Консумирајте го наместо вечера и нема да чувствувате глад

Ако овој чај го консумирате навечер, ќе заспиете со чувство на ситост дури и ако ништо не сте вечерале. Затоа, со право овој чај се нарекува дар за сите љубители […]

Здравје

Од што треба да ви се состои вечерата, ако сакате да ослабете без гладување?

Нутриционистите и научниците се согласни за листата од намирници кои му помагаат на телото да остане сито, а да се ослободи од вишокот килограми. 30 грама протеини, консумирани 30 минути […]

Здравје

Од што треба да ви се состои вечерата, ако сакате да ослабете без гладување?

Нутриционистите и научниците се согласни за листата од намирници кои му помагаат на телото да остане сито, а да се ослободи од вишокот килограми. 30 грама протеини, консумирани 30 минути […]

Кулинарство

Вечера која го топи салото: Секоја вечер пред спиење јадете го ова и гледајте како исчезнуваат килограмите

Добро е познато дека вечерата треба да биде лесна и да содржи помалку калории доколку сакате да го изгубите вишокот килограми. Ние денеска ви претставуваме рецепт кој ќе ве засити, […]

Нега и убавина

Доколку јадете доцна навечер, подгответе си вечера со помош на која што ќе ослабнете – нема да сте гладни, а многу ќе ви помогне

Оброкот подгответе го како класична кајгана, исечкајте свеж власец, изматете ги јајцата, па ипржете ги во загреана тава. Многу од нутриционистите советуваат дека никогаш не треба да си легнувате со […]