Ознака: возила

Црна хроника

Доналд Трамп имаше сообраќајна несреќа

Конвојот возила, во кој се наоѓал Доналд Трамп, вчера во Њујорк имал сообраќајна несреќа, но претседателскиот кандидат на републиканците минал без повреди, информира првиот човек на неговата кампања Пол Манафорт.-Слушнав […]

Автомобилизам

Светска премиера во Женева: брендот Volkswagen Комерцијални возила го претставува концепт возилото e-Co-Motion

Возилото со електричен погон, кое е наменето за иднината, ќе разнесува стока низ град со нула емисија на штетни гасови.   Глобалниот тренд на големите градови, кои имаа 10, 15 или […]