Ознака: вухан

Вести

Ниту „лабораторија“ ниту „ЖИВОТИНСКИ пазар“? Избувнувањето на „Ковид-19“ започнало со месеци порано и не во Вухан, покажува најнова студија на Кембриџ?

Ниту „лабораторија“ ниту „ЖИВОТИНСКИ пазар“? Избувнувањето на „Ковид-19“ започнало со месеци порано и не во Вухан, покажува најнова студија на Кембриџ? Новиот коронавирус можеби прв пат им е пренесен на […]

Вести

Постојат три различни видови на КОРОНАВИРУСОТ во светот и додека Европа страда од оригиналната верзија, кинеската епидемија беше рана мутација на КОРОНА

Постојат три различни видови на КОРОНАВИРУСОТ во светот и додека Европа страда од оригиналната верзија, кинеската епидемија беше рана мутација на КОРОНА Постојат три главни типа на КОРОНАВИРУСОТ кои ги […]

Занимливости

Барањата за венчавки во Вухан зголемени за 300 отсто

Жителите на Вухан, кинескиот град откаде што почна ширењето на новиот коронавирус, полека се враќаат во нормала… А, паровите чиишто врски го преживеаја сѐ ова, сѐ почесто решаваат да прослават […]

Вести

Ова е вистинското лице на градот Вухан: Спектакуларна прослава за излегувањето од карантинот

Како што беше најавено, кинескиот град Вухан во кој за првпат се појави новиот коронавирус, од денеска не е под карантин. Вухан беше епицентар на коронавирусот кој потоа се прошири […]

Вести

Емотивно збогување на медицински лица кои заминуваат од Вухан по стивнувањето на коронавирусот

Во Кина стивна епидемијата со коронавирусот. Сите 16 привремени болници во Вухан се затворија и медицинскиот персонал кој макотрпно работеше, сега го напушти градот кој беше епицентар на КОВИД-19. Емотивното […]

Вести

Во Исланд се спроведува масовно тестирање на КОРОНА ВИРУСОТ

Исланд, процентуално, има најголем број тестирани во светот и е единствена која врши тестирање во општата популација, а не само кај потенцијално заболените. Исландската истражувачка медицинска компанија Декод Џенетикс се […]