Ознака: Груевски

Издвојуваме

Груевски: Кичево е Македонија, ќе им помогнам на кичевчани

Премиерот Груевски денес го посети Кичево, се сретна со граѓаните и со поранешниот градоначалник Благоја Деспотовски. Откако Фатмир Дехари победи уште во првиот круг, премиерот со денешната посета покажа дека […]

Балкан

Запалена слика на македонскиот премиер Груевски во Тирана

Активисти на Граѓанската партија во Тирана во понеделникот протестираа против македонските власти давајќи поддршка на демонстрантите Албанци во Скопје и  притоа ја запалија сликата на премиерот Никола Груевски, јави весникот […]

Издвојуваме

Ексклузивно: Груевски и Црвенковски 100:0

Лидерот на СДСМ, Бранко Црвенковски иако промовираше жесток став за бојкот, се покори и реши да оди на локални избори.  Немаше никаков договор за предвремени парламентарни избори, ниту пак одложување […]

Издвојуваме

Груевски: Им подадовме рака, но СДСМ продолжува со грешките

Со многу иницијативи сакавме да му подадеме рака на СДСМ да излезе од оваа ситуација во која сам влезе, но тие ја внесоа и државата, истакна премиерот Никола Груевски, одговарајќи […]