Ознака: дизел

Вести

Градскиот превоз во Скопје ќе поскапи?!

Изгледа дека некој некого манипулира. Претпоставуваме дека во случајов Владата ги манипулира граѓаните. Зошто? Затоа што ЈСП објаснува дека ќе има потреба од додатни 35.000.000 денари на годишно ниво од […]

Вести

Лагите на Заев, Николовски и СДСМ: Ветуваа поефтина нафта со половина цена и 20 денари за литар, а донесоа огромно поскапување на дизелот

Зоран Заев во предизборната кампања за парламентарните избори ветуваше пласман и достоинствени цени на земјоделските производи. Исто така ветуваше зелена нафта односно нафта со половина цена и нафта која кошта […]

Вести

Дизелот од полноќ поскап за два денари

Дизел горивото од ноќеска на полноќ поскапува за два денара по литар, а цената на бензините останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ).Со одлуката се врши зголемување на […]

Вести

Повторно поевтинуваат бензините и дизелот

Бензините поевтинуваат за три, додека дизел горивото доби цена пониска за два денари, одлучи Регулаторната комисија за енергетика.Во следните две недели, еден литар Еуросупер БС – 95 ќе се продава по 63 […]

Вести

Поевтинува дизелот

Дизел горивата од ноќеска на полноќ поевтинуваат за 1,5 денари за литар, а цената на бензините останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ).Со одлуката се врши намалување на […]

Автомобилизам

Четири светски метрополи ќе го забранат дизелот до 2025 година

Градоначалниците на Париз, Мексико Сити, Мадрид и Атина најавија дека ќе воведат строга забрана за да го подобрат квалитетот на воздухот во градовите со кои управуваат во моментов.Оваа обврска беше […]

Вести

На полноќ поевтинува дизелот

Цените на дизел горивата од ноќеска на полноќ се намалуваат за еден денар по литар, а цената на бензините останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ).Со одлуката се […]