Ознака: европско првенство

Македонски фудбал

Историски успех на фудбалската репрезентација! Играчите ќе добијат по 10.000 евра бонус

Македонија се приклучи на листата земји кои некогаш заиграле на едно Европско првенство. Нашите репрезентативци обезбедија место на собирот кој наредното лето ќе биде во центарот на вниманието на фудбалскиот свет. […]

Вести

Македонија ќе биде домаќин на Европското првенство за кадети и јуниори во кик-бокс

Македонија од 2 до 10 септември ќе биде домаќин на Европското првенство за кадети и јуниори во кик-бокс, потврди бордот на претседатели на Светската кик-бокс федерација – WAKO.По официјалното прогласување […]

Вести

Младите фудбалери се пласираа на Европско првенство!

Младите македонски херои испишаа историја на „Филип Втори“, историја за македонскиот фудбал и историја за македонската репрезентација до 21 година.Македонската фудбалска репрезентација до 21 година го одигра својот историски натпревар […]

Сцена

Познат фудбалер се откажал од Европското првенство, а причината ќе ве расплаче!

Ирскиот фудбалер Педи Мекорт (32) во  последен  момент се откажал од Европското првенство и  тоа поради  својата сопруга.Играчот на Лутон Таун одлучил да остане покрај својата сопруга која само ден […]

Вести

Уште еден смртен случај на Европско: Почина навивач на Северна Ирска

64-годишниот навивач на Северна Ирска ненадејно почина попладнево, откако добил срцев удар на стадионот во Лион, каде неговата репрезентација славеше со 2-0 против Украина. Интервенцијата на медицинските служби била брза, но не […]

Меѓународен фудбал

Домаќин на Еуро 2020 ќе биде – Европа!

UEFA ќе го организира Европското Првенство во 2020 година во градови низ цела Европа.  Одлуката беше објавена по состанокот на извршниот комитет на UEFA во Лозана. Генералниот секретар на UEFA, […]