Ознака: егзекуција

Црна хроника

Саудиска Арабија погуби член на кралското семејство поради убиство

Саудиска Арабија вчера погуби член на кралското семејство поради убиство, што е реткост кога се во прашање членовите на саудиското кралско семејство.Принцот Турки бин Сауд ал Кабир е погубен во […]

Вести

Британец го идентификувал 13-годишниот син како еден од убијците на ИСИС

Британец го препозна 13-годишниот син во видео на Исламска држава што беше објавено минатиот петок, пренесе електронското издание на весникот „Фигаро“.На снимката се гледаат петмина курдски заробеници на колена, облечени […]

Вести

Децата-борци на ИСИС безмилосно ги ликвидираат своите жртви

Нови фотографии и видео записи од погубувањето на петмина Курди објави ИД со кои што го шокираше светот. Егзекутори се деца!Како што пренесуваат западните медиуми, децата-борци на Исламската држава се […]

Вести

Припадници на ИСИС обезглавија фудбалери на Ал Шабаб!

Милитантите на ИСИС погубија четворица сириски фудбалери откако екстремистичките религиски лидери оцениле дека поддржувањето на фудбалот е анти-исламско. Жртвите, кои играле за популарниот тим Ал Шабаб, биле обезглавени пред голем […]