Ознака: жалфија

Здравје

Ве мачи сува кашлица? Во чаша топло млеко додадете ги овие состојки, па проблемот ќе го решите „преку ноќ“

Кашлицата е грчевита контракција на мускулите која што може да се излечи со т.н. народни лекови. Доколку во млекото додадете и малку жалфија тогаш тој проблем ќе исчезне за краток […]

Живот

Кажете им “збогум“ на менструалните болки, направете сами чај кој ќе ве спаси

Жалфија е погодна за лекување на нарушување на работата на срцето и нервите, менструалните тегоби, воспалението на устата и грлото, како и на воспление на црева и претерано потење. Доколку […]

Живот

Видео: Запалете листови ЖАЛФИЈА во домот, и после 10 минути ќе се случи ЧУДО!

Кога ќе видите резултати, веднаш и самите ќе ја запалите оваа моќна билка во својот дом. Жалфијата на овие простори од дамнешни времиња е позната како лековита билка. Нашите предци ја […]