Ознака: животни приказни

Живот

Не е слеп оној кој не гледа: Поучна приказна која ќе ве натера уште повеќе да го цените тоа што го имате

„Кога само би можела да го видам светот, би се омажила за тебе“. Си била еднаш една девојка која се мразела себеси затоа што била слепа. Мразела се, освен нејзиното […]

Живот Занимливости

Ме лечеше со „интимни односи“ додека маж ми чекаше надвор: Исповед на жена на која овој гатач и го уништил животот

Гатачите во Србија се служат со секакви методи да им „помогнат“ на напатените луѓе кои им се обраќаат, а пред се да ги наполнат своите паричници. Некои од нив имаат […]

Живот

Ова се најстарите сијамски близнаци на светот: Погледнете колку години имаат…Неверојатна приказна!

Веќе 65 години го поминуваат секој ден гледајќи еден во друг, без ниту еден момент на приватност и самотија.Рони и Дони Галон се најстарите сијамски близнаци во светот. Родени се […]

Живот

„Сега се каам“…Приказни од женски затвор: Баба Стана 45 години го трпела насилниот маж, а потоа зела секира и…

Три жени кои поради долгогодишно насилство во семејството ги убиле своите сопрузи, моментално се на издржување казна во женски затвор во Пожеравец.  Најстарата од нив е Стана Доведан (79) која […]

Љубов и секс

ИРЕНА СЕ ИСПОВЕДА: Имам сопруг и 2 деца, а љубовница сум на…

Имам сопруг и деца, но дури сега ги остварив моите сексуални фантазии, напишала Ирена од Словенија, која е омажена е за тапанар и често ноќите ги поминува сама дома.Ирена од […]