Ознака: за гости

Кулинарство

Згодни за појадок или ручек, може да ги чувате во замрзнувач и по потреба да вадите и печете

Згодни за појадок или ручек, може да ги чувате во замрзнувач и по потреба да вадите и печетеСостојки: ½ кг готови кори 3 јајца ½ кг сирење 125 гр стопен […]

Кулинарство

ГОТОВИ ДОДЕКА ДА ТРЕПНЕШ: Мини пици без потреба од киснење на тестото

Брзи меки и без потреба од дигање на тестото.Состојки: за тесто: 600 гр брашно 1 прашок за пециво 10 гр свеж квасец половина лажичка шеќер половина лажичка сол 50 гр […]

Кулинарство

Идеални солени крекери: Најголем проблем е што нема да можете да престанете да јадете

Идеални солени крекери: Најголем проблем е што нема да можете да престанете да јадетеСостојки: ½ кг брашно 300 гр маргарин 300 гр рендан кашкавал гауда 1 квасец 1 кисела павлака […]

Кулинарство

Има нешто повкусно и од ПИЦА, а тоа се вика ФОКАЧА! – Морате да го пробате овој деликатес!

Еве како да ја приготвите оваа фокача…Рецепт со кој ќе направите промена во секојдневното мени. Еве како да ја приготвите оваа фокача: 500 гр брашно 1 сув квасец 350 мл […]

Кулинарство

Десерт од РАЈОТ: Не се пече, а потребни ви се само 4 состојки!

Добро е што постојат рецепти со помош на кои можете да направите фантастичен и вкусен десерт за многу кратко време.За само 20 минути ќе добиете совршена торта со нежен и […]

Кулинарство

БРЗИНСКИ ХОТ-ДОГ: Ова ќе ви биде омилениот рецепт за домашен хот-дог

БРЗИНСКИ ХОТ-ДОГ: Ова ќе ви биде омилениот рецепт за домашен хот-догСостојки: Тесто: 500 гр брашно 1 коцка свеж квасец 100 мл масло 250 мл вода или млеко 1 лажичка сол […]

Кулинарство

Лесен и вкусен појадок дури и кога ќе се излади, а готов е за 10 минути

Од денот кога ќе го испробате овој рецепт, ќе стане неизоставно предјадење кое ќе го подготвите  кога ќе собере друштво.Состојки: кришки леб 15 парчиња шунка за пица 15 парчиња сирење, […]