Ознака: империја

Вести

МЕТА: Мицкоски му се жали на осудениот Кичеец дека го снимиле додека бил на средба со осомничениот Камчев

МЕТА: Мицкоски му се жали на осудениот Кичеец дека го снимиле додека бил на средба со осомничениот Камчев Фото:ЈУТЈУБ Христијан Мицкоски, во разговор со осудениот за случајот „Рекет“ Зоран Милески […]

Вести

Камчев открива нови детали: Јанева добила и 350.000 евра во кутија за чевли

Сите обиди за рекет беа одбиени од моја страна затоа што бев свесен дека немам кривично дело и дека случајот „Империја“ е исконструиран случај за да бидам изрекетиран, за што […]

Вести

Уште 30 дена притвор за Камчев

На Бизнисменот Јордан Камчев, неговите соработници Ненад Јосифовиќ и Зорица Арсовска, Цветан Панделески – директорот на комбинатот „Пелагонија” и Тодор Мирчевски, директорот компанијата „Ексико” осомничени во случајот „Империја” на Специјалното […]

Вести

ИЗВРШИТЕЛИ влегоа во ЗК ПЕЛАГОНИЈА, бараат над 35 милиони евра

Случајот Империја и натаму ги тресе фирмите опфатени со истрагата. За неплатени кредити во висина од околу 37 милиони евра извршители ја блокирале сметката на ЗК Пелагонија. Според информација на […]

Вести

Замрзнат имот и забранети финансиски трансакции на осомничените во Империја

Основниот суд Скопје 1 денеска соопшти дека судија на претходна постапка го замрзнал имотот на осомничените во случајот Империја на СЈО. По барање на обвинителството, судот „определи привремени мерки и […]

Вести

Империја „испрала“ најмалку 10 милиони евра

Осомничените во Империја „испрале“ најмалку 10,5 милиони евра, покажуваат првичните истраги. Одбраната на осомничените ги обжaли одлуките за притвор. Адвокатите велат дека нивните клиенти нема да избегаат. „Империја“ на СЈО […]

Вести

Донесени одлуки, Камчев и другите четворица остануваат во притвор

Сите жалби кои ги поднесоа осомничените во предметот наречен „Империја“ се одбиени од Кривичниот совет на скопскиот кривичен суд. Судиите Горан Бошевски, Ленка Давиткова и Огнен Ставрев одлучувале по предлогот […]

Избор на уредникот

Кој е Јордан Камчев – како растеше неговата „Империја“?

Како Орце Камчев стана најбогат македонец и според угледниот Форбс, кој го процени на 23 милиони евра. Сега го истражува СЈО а тој и неговите најблиски соработници се зад решетки […]