Ознака: империја

Сцена

Есма повеќе ја сака претходната „Империја“

Песната „Империја“, со која Есма и Влатко требаше да ја претставуваат Македонија на Евровизија е повлечена и заменета со песната „Пред да се раздени“. Сепак Есма изјави дека претходната „Империја“ […]

Сцена

Странските медиуми: „Империја„ на Есма и Лозано е повлечена поради протестите на Грците

Некои странски медиуми известуваат дека првичната верзија на „Империја“ која е изведена од Есма и Лозано, е повлечена од страна на Македонската телевизија, поради протестите на Грците.  Тие во ниеден […]

Сцена

Новата „Империја“ на Есма и Лозано треба да биде готова денес

Новата верзија на „Империја“ на Есма и Лозано, која треба да не претстави на овогодинешниот Евросонг во Шведска, треба да биде готова денес.  По жестоките реакции на јавноста, Македонската телевизија […]

Сцена

„Империја“ на Есма и Лозано нема да настапи на Евровизија во мај

Македонската радио телевизија, реши да ја повлече „Империја“ на Есма и Лозано, поради бурните и негативни реакции од јавноста.  Неофицијалните информации велат дека песната „Империја“, од авторите Симеон Атанасов, Дејан […]

Занимливости

“Империја” во вештите раце на Кирил Џајковски?

Неофицијално, на социјалните мрежи излезе веста дека евровизиската ”Империја” ќе ја преземе и преработи Кирил Џајковски. Песната ќе доживее комплетна трансформација, со нов аранжман и видео запис, како и измени […]

Вицотека

„Градинарот цвечето го расне“ Vs „Империја“

Денес најактуелна тема помеѓу македонскиот народ е песната за Евровизија на Есма и Лозано.  Некои се пресреќни и со одлични коментари за оваа песна, а некои се доста критички настроени […]