Ознака: имунитет

Здравје

Дури и водата може да го подобри имунитетот

Здравствената заштита е клучна за долговечноста, особено кога станува збор за ситуации како тековната пандемија на коронавирусот. Силниот имунитет е исклучително важен, па дури и водата може да го подобри. […]

Живот

Водата од ова растение е моќен напиток – го јакне имунитетот, го регулира холестеролот, подмладува…

Водата од бреза во Русија веќе со децении се користи како додаток во исхраната и за медицински потреби. Во последно време таа станува популарна и во Европа, и тоа поради […]

Кулинарство

Витамини во тегла: Салата од цвекло, моркови, јаболка – го зајакнува имунитетот

Витамини во тегла: Салата од цвекло, моркови, јаболка – го зајакнува имунитетот Со оваа „витаминска бомба“ збогатете го вашиот ручек и зајакнете го имунитетот. СОСТОЈКИ: 4 цвекла 4 моркови 3 […]

Кулинарство

“Голем народен готвач” од 1983 година крие 3 рецепти кои моментално ќе ви го зајакнат имунитетот

“Голем народен готвач” од 1983 година крие 3 рецепти кои моментално ќе ви го зајакнат имунитетот! Во време на пандемија на коронавирус, експертите апелираат на секој можен начин да го […]

Кулинарство

Која храна треба да ја избегнувате за да спречите развој на вирусите?

За да може организмот да создаде механизам за одбрана, мора да избегнувате одредена храна што ги храни вирусите. За да се развијат и да преживеат во организмот, на вирусите им […]

Живот

Додека постите, внесувајте ги овие намирници: Ќе имате имунитет посилен од било кога

Веќе започна велигденскиот пост за православните верници, најдолгиот и најстрогиот пост во годината. Бидејќи е сезона на вируси, постот би ни годел затоа што консумирањето месо во време на болест […]

Живот

Ни коронавирус ништо не му може: Зајакнете го имунитетот со овој природен сок

Исклучително лековито и здраво, цвеклото е идеална намирница за зајакнување на целиот организам, особено за имунитетот и би требало да си го подготвувате во сезоната на вируси, но и на […]

Нега и убавина

Зајакнете си го имунитетот: Направете домашен витамин Ц во прав

Витаминот Ц најмногу го има во овошјето и во зеленчукот. Тој е значаен за човекот бидејќи неговиот внес влијае многу позитивно за здравјето. Многу луѓе обидувајќи се да ги задоволат […]

Вести

Одземен пратеничкиот имунитет на Груевски

Денеска Собранието со 62 гласа „За“, едногласно одлучи да му се одземе пратеничкиот имунитет на Никола Груевски. Ако биде екстрадиран во Македонија, Никола Груевски, или на некој друг начин стане достапен […]

Живот

Имате проблем со имунитетот? Еве го решението!

Имунитетот е предуслов за добро здравје, а ако сакате да го одржите силен, внесете промени во вашата исхрана… Загадениот воздух, нездравата храна и големиот стрес оставаат трага врз секого. Како […]