Ознака: Инстаграм

Мода

Бизарен тренд: Дали би се осудиле да ги покажете влакната на овој дел од телото?

Уште еден бизарен тренд ни пристигнува оваа есен, а во прашање е надградба на влакна во носот. Девојките ја закачуваат ова надградба и објавуваат фотографии на Инстаграм, со што на […]

Технологија

Падна Инстаграм- никој не знае што се случува

Познатата социјална мрежа Инстаграм утрово престана да работи, па корисниците не можат да се вклучат на своите профили, ниту да гледаат фотографии. Инстаграм веќе еднен час не работи на глобално […]

Живот Магазин

Инстаграм и отвори врати на елитната проституција, како да е нешто нормално

Магазинот BOF објави дека сите истражување за социјалните мрежи и нивното влијание врз луѓето имаат поразителни резултати. Имено, се докажало дека Инстаграм предизвикува депресивни мисли и ниско ниво на самодоверба […]

Сцена

Жешко на Инстаграм: Роналдо со разголена фотографија

Познатиот фудбалер, Кристијано Роналдо, одлучил да им ја разубави неделата на своите обожавателки, со последната објавена фотографија на Инстаграм. Фудбалерот објавил фотографија на која се сонча на јахта, во минијатуен […]

Сцена

Милица Тодоровиќ топлес во базен, а од овој детаљ нема да останете рамнодушни

Познатата пејачка Милица Тодоровиќ од секогаш го привлекувала медиумското внимание ширум целиот Балкан, па така и овој пат таа се најде во центарот на вниманието. Имено пејачката паузата помеѓу многуте […]

Сцена

Го запали Инстаграм: Цеца во минијатурно бикини

Балканската музичка легенда Светлана Ражнатовиќ Цеца повторно овие денови е во центарот на вниманието додека летува во својот дом на Кипар. Таа на својот Инстаграм профил објави видео како плива […]

Живот

16 фотографии кои докажуваат дека сликите на социјалните мрежи често се бесрамна лага

Многумина луѓе преку социјалните мрежи го откриваат својот приватен или јавен живот, а со тоа покренуваат и лавина коментари на истите социјални мрежи. Една интернет страница токму по тој повод […]

Инстаграм

Фејсбук и Инстаграм воведуваат алатки против зависност од социјалните мрежи

Фејсбук и Инстаграм воведуваат промени кои ќе им овозможат на корисниците подобро да го контролираат нивното користење, односно своето време поминато на тие социјални мрежи. Фејсбук и Инстаграм ќе добијат […]

Сцена

Беше мигрант кој се шверцувал во брод, денес заработува милиони на Инстаграм

Кога почна да објавува фотографии од своето голо истетовирано тело, 28-годишниот Хусеин Балапур стана ѕвезда на Инстаграм под името Јакибој (Yakiboy). Тетовираниот мускулест маж кој денеска шета по улиците на […]

Инстаграм

Кој најмногу се богати и колку вреди еден пост на Инстаграм?

Разбирајќи го огромниот потенција во онлајн сферата, маркетингот одамна се пресели на социјалните мрежи. Луѓето кои имаат голем број следбеници „вредат многу пари“. Но, кои се најбогадите од нив и […]