Ознака: Инстаграм

Инстаграм

Дали вреди за сите пари: Фудбалери даваат по 50.000 долари за една ноќ со оваа Бразилка

Наталија Гарибото е една од најпознатите бразисли блогерки. Таа има милиони следбеници на Инстаграм и вели дека од рекламирањето на своето тело може добро да се заработи. Поради нејзините совршени […]

Технологија

Инстаграм им ги исече крилата на инфлуенсерите

Социјалната мрежа Инстаграм од неодамна го промени начинот на прикажување на постовите. Ова се случува откако бројот на лајкови на Инстаграм под секој пост стана некој вид „престиж“ што го […]

Магазин

Можеби спортот не и оди од рака, но затоа изгледа сон: Хрватската тенисерка со својот сексапил доминира на Инстаграм

Хрватската тенисерка Клара Мрчела зад себе нема големи победи и резултати, но затоа има Инстаграм на кој доминира. Неа ја нема на WTA листата, но и покрај тоа успеа да собере […]

Магазин

Сораја го “запали“ Инстаграм со минијатурни бикини!

Познатата старлета Сораја Вучелиќ на својот профил на Инстаграм секојдневно споделува нови фотографии со кои ја буди фантазијата на своите следбеници. Во последните неколку денови таа сподели серија од фотки покрај […]

Сцена

И Ким Кардашијан ќе и позавиди, а вие –  Милица Тодоровиќ во танга

Пејачката Милица Тодоровиќ деновиве постојано споделува фотографии од своето сексапилно тело на својот профил на Инстаграм. И секако, во прв план на сите фотографии се најде нејзиниот сексапилен задник на […]

Технологија

Заборавете на Инстаграм каков што го знаете- започна тестирањето кое носи голема разочарувачка промена за корисниците

Инстаграм уште пред неколку месеци објави дека планира да ги „крие“ лајковите на објавите од своите корисници. Додека еден дел од корисниците се жалеа дека тоа ќе ја уништи нивната […]

Сцена

Целосно поразлична – вака навистина изгледа Карлеуша без фотошоп и филтери

Јелена Карлеуша изгледа фантастично, со беспрекорна шминка, совршено затегнато тело, витка линија, подигнат задник и плочки на стомакот, но само на својот Инстаграм профил. Сосема друга е приказната кога ќе […]

Сцена

Фановите во неверување: Шакира во бикини го покажа прекрасното тело (ВИДЕО)

Во розово бикини со реси 42-годишната колумбиска пејачка Шакира ги израдува своите фанови со нова објава на Инстаграм. Покажувајќи ги своите атрибути таа открила интересен детаљ. – Погледнете го костимот […]

Сцена

Познатата водителка заврши сосема г*ла на Инстаграм

Познатата водителка на емисијата „Гламур“ на „Хепи телевизија“ Јелена Димитриевиќ ги изненади своите следбеници со провокативна фотографија на социјалната мрежа на Инстаграм. Таа ја објави фотографија на која е сосема […]

Технологија

Сега ќе може да купувате преку Инстаграм…

Дефинитивно, денеска Инстаграм е број еден апликација во светот. Таа ја претстави својата функција која на корисниците ќе им овозможи да ги купуваат производите директно преку оваа платформа. Досега, корисниците […]