Ознака: Инстаграм

Сцена

Поради Карлеуша сите заборавија на Дарко Лазиќ – тој ги разнежни фановите со новата фотографија

Дарко Лазиќ успешно закрепнува по тешката сообраќајна несреќа која ја доживеа. Пејачот на својот Инстаграм профил објавува фотографии со својата ќерка Лорена за која вели дека многу му недостасува, затоа […]

Занимливости

Ана е жена-пилот, има само 21 година и на Инстаграм ја следат 48.000 луѓе

Девојката од Парагвај, Ана Паула Кеспадес привлекла повеќе од 48.000 следбеници на Инстаграм, благодарение на фотографиите од луксузните патувања и најинтересните дестинации од светот, кои има прилика да ги посети […]

Занимливости

Дознајте ја вистината за најпопуларната фотографија на Инстаграм: Верувале или не, на неа има само едно обично јајце

Фотографијта која во моментов го има најголемиот број допаѓања на Инстаграм прикажува само едно обично јајце.   View this post on Instagram   Let’s set a world record together and […]

Видео Инстаграм

Се појави уште еден кршач на цигли, но овој по три наеднаш и тоа во низа, како не го боли раката?(видео) Стојанче гледаш ли?

Овој дечко го има споделено своето видео на социјалните мрежи и тоа предизвика големо внимание, а се работи за неговата способност да може со помош на својата рака да крши […]

Живот

Вашите фотографии на Инстаграм кажуваат за вас многу повеќе отколку што мислите

Што кажуваат бојата и филтерот на фотографијата? Вашите фотографии на Инстаграм кажуваат за вас многу повеќе отколку што мислите Во едно истражување, научниците ги анализирале профилите на 179 луѓе – […]

Нега и убавина

Следејќи инструкции од фитнес звезда на Инстаграм за 7 месеци се претвори во секс бомба

Сара Мелиса Џонс во април 2017 година одлучила дека за неа веќе нема изговори. Со години била незадоволна од нејзиниот изглед и не можела да се ослободи од вишокот килограми. […]

Инстаграм

Еве како ова 12-годишно дете стана сензација само за една ноќ!

На многу начини Вилијам Франклин-Милер е како секое друго 12-годишно момче. Оди на училиште, игра рагби и се дружи со пријателите.Меѓутоа, има една сериозна разлика помеѓу него и секое друго […]

Живот

4 знаци дека Инстаграм ви се меша во вашиот љубовен живот

Гледајќи ги фотографиите од „совршени“ парови пред прекрасно зајдисонце на Инстаграм може да ве натера да мислите дека вашиот љубовен живот и не е толку добар, без разлика дали сте […]

Сцена

Ова е неверојатно, запознајте ја најзгодната баба на Инстаграм

Прво светот го запозна фитнес моделот Џен Селтер, а потоа ја забележаа нејзината презгодна мајка, па сега добија можност да ја запознаат и бабата. На чудењето му нема крај. Џен […]

Сцена

Еве колку илјади евра месечно заработува Луна Џогани

Луна Џогани е една од оние јавни личности кои заработуваат од објавувањето на социјалните мрежи и рекламирање на разни производи на својот Инстаграм профил на кој ја следат повеќе од […]